W dniach 13-19.07.2020r. w ramach Projektu „MOTYL”, odbyły się warsztaty Aspekty Życia Dorosłego. Formuła warsztatów oparta jest na idei 7 Kolorów. Warsztaty zostały przeprowadzone za pośrednictwem komunikatora Zoom, dzięki któremu łączyliśmy się z młodzieżą z domów dziecka z różnych stron Polski. W warsztatach wzięło udział ośmioro wychowanków.

Każdy dzień związany był z innym kolorem, podobnie jak wówczas, gdy 2016 roku w sierpniu organizowaliśmy pierwszą edycję warsztatów w Rudence. Zajęcia on-line rozpoczęliśmy w poniedziałek, od koloru fioletowego związanego z budowaniem i rozwijaniem konstruktywnych wzorców komunikacji interpersonalnej. Był to również czas wzajemnego poznawania się oraz integracji grupy. Dzień drugi – kolor pomarańczowy, poświęcony wzmacnianiu kompetencji związanych z inteligencją emocjonalną. Kolor zielony, to kolejny dzień wspólnych spotkań. Aspekty związane ze zdrowiem fizycznym oraz cielesnością i płciowością. Warsztaty odbywały się w grupach: dziewczyny – chłopcy. Grupa chłopców wraz z prowadzącym poszukiwała odpowiedzi na temat potencjalnych zagrożeń wynikających z podejmowania niewłaściwych decyzji oraz zachowań ryzykownych. Dziewczęta natomiast poznawały zagadnienia związane z ciałem kobiety, naturalnym planowaniem rodziny oraz budowaniem dojrzałych relacji dziewczyna – chłopak. W popołudniowym bloku koloru zielonego wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach poświęconych zdrowemu trybowi życia oraz aktywności sportowej. Kolejne dni warsztatów to kolory czerwony oraz niebieski. W kolorze czerwonym młodzież miała możliwość zastanowienia się nad tym, jak produktywnie wykorzystać czas nauki szkolnej, aby zapewnić sobie dobry start w dorosłe życie. Kolor niebieski natomiast poświęcony był równowadze – umiejętności świadomego wyznaczania życiowych priorytetów. W sobotę w kolorze żółtym wraz z ks. Marcinem uczestnicy zgłębiali obszary swojego życia duchowego. Był to czas zadumy, refleksji oraz odpowiedzi na często trudne i nurtujące młodych ludzi pytania. Zwieńczeniem warsztatów był kolor indygo symbolizujący mądrość życiową. Uczestnicy wraz z prowadzącą podsumowali wiedzę, którą zdobyli podczas wszystkich kolorów. Prowadząca zachęciła uczestników do tego, aby zastanowili się nad tym, co chcieliby osiągnąć w przyszłości.

Podczas warsztatów uczestnicy oraz osoby prowadzące zaangażowali się rywalizację sportową, która była dopełnieniem idei warsztatów. Rywalizacja odbywała się zdalnie, dzięki aplikacji Endomondo. Wśród uczestników pierwsze miejsce zajęła Wiktoria, miejsce drugie Mateusz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w warsztatach, jak również pamiątkowe dyplomy, jako wyraz uznania za wzięcie udziału w rywalizacji sportowej.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.