Od 18 - 20 marca 2022 roku w ośrodku rekolekcyjnym Ruchu Focolari w Krakowie odbyły się rekolekcje  w formie warsztatów na temat "Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci w pieczy zastępczej". Prowadzili je o. Sławomir Badyna (benedyktyn) i Dominika Wąsik. W spotkaniu wzięło udział 20 osób. Byli to wychowawcy z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzice zastępczy i rodzice adopcyjni. Ojciec Sławomir wprowadzając w ten trudny temat przypomniał, że wszyscy jesteśmy przybranymi dziećmi Boga, bo tylko Jezus był  przez Niego zrodzony. Także my wszyscy, przez grzech, jesteśmy Bogu, naszemu przybranemu Ojcu, nieposłuszni. "Człowiek jest jak gitara, ponieważ szybko i często się rozstraja. Aby dobrze nastroić gitarę potrzebny jest czysty dźwięk. Takim czystym dźwiękiem dla człowieka może być tylko miłość Boga" - posłużył się porównaniem o. Sławomir.
Konferencje o. Sławomira i warsztaty pani Dominiki z pewnością pomogły uczestnikom nastroić się miłością - zarówno bezwarunkową, jakiej potrzebują serca wychowanków, ale  także warunkową (motywującą, wymagającą), by podopieczni wzrastali w wiedzy i życiowej mądrości.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.