18 listopada 2016 roku w Domu Dziecka w Łopuszce Małej odbyły się warsztaty "Kreowanie wizerunku w sieci", które przeprowadziła Dominika Wąsik.

Dziś profil na Facebook-u może założyć każdy, kto umie posługiwać się klawiaturą i ma dostęp do Internetu. Jest to nasza wirtualna wizytówka, tak jak strój czy sposób w jaki się zachowujemy w realnej rzeczywistości. Stare polskie przysłowie mówi - "Jak Cię widzą tak Cię piszą". Profil na Facebook-u to takie wirtualne oczy wielu. Wielu ludzi, którzy na nas patrzą.

ZADANIE: Dwie grupy - żeńska i męska - tworzą profile. Najpierw zdjęcie profilowe, potem posty, komentarze, polubienia.

Wycinki z kolorowych gazet posłużyły jako materiał warsztatowy. Następnie Dominika zaproponowała zamianę  planszami by skomentować posty, komentarze do postów grupy przeciwnej. W ten sposób powstał materiał do dalszej części warsztatów -  dwa profile, które hipotetycznie umieściliśmy w sieci.

W drugie części warsztatów twórcy profili otrzymali kolejne ZADANIE: według wylosowanej roli (nauczyciela, rodzica, złodzieja, policjanta, chłopaka/dziewczyny) powiedzieć, jakie informacje o właścicielu profilu z niego wyczytali i do czego te informacje im posłużyły.

Na koniec oglądnęliśmy filmik, który pokazywał obcego człowieka zaczepiającego dziewczynę w restauracji podając się za bliskiego znajomego. Oczywiście nie znał jej wcale.  Okazało się, że wszystkie, nawet bardzo osobiste informacje wyczytał z jej profilu na Facebook-u.

 

Jako podsumowanie młodzież zgodnie przyznała, że ważne jest zabezpieczanie informacji
o sobie w sieci. Były to zajęcia bardzo ciekawe. Młodzież nad stworzonymi przez siebie profilami dyskutowała jeszcze przez kilka kolejnych dni.

zdj1
DSC01510
zdj2
DSC01511
DSC01512

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.