"W środę 7 czerwca br. na boiskach Hotelu Arłamów odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej zorganizowane przez Fundację Podaj DOBRO.

Turniej rozpoczął się od przedstawienia przybyłych grup. Na murawę boiska dumnie wkroczyli wszyscy zawodnicy pod opieką swoich opiekunów i wychowawców.
Wszystkie drużyny rozegrały swoje mecze zgodnie z harmonogramem. W trakcie turnieju widoczne było ogromne zaangażowanie młodzieży jak również opiekunów. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez PZPN.

W turnieju udział wzięło 10 placówek (ok. 100 uczestników):

  1. Dom Dziecka w Strzyżowie
  2. Placówka „Dom pod Lipami” w Radymnie
  3. Dom Dziecka im. Ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie
  4. Dom Dziecka im. J. Korczaka w Długiem
  5. Katolicka Placówka ZSOB w Łące
  6. Dom dla Dzieci w Dynowie i Rakszawie
  7. Dom dla Dzieci w Łopuszce Małej
  8. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nienadowej
  9. Dom Dziecka w Skopaniu
  10. Dom Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach 

DSC 0355 Kopiowanie

Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem, drugie miejsce zajął Dom Dziecka w Skopaniu zaś trzecie Dom Dziecka im ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie. Na zakończenie mistrzostw przyznano wyróżnienia indywidualne:

Najlepszym bramkarzem został Patryk Wilk z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

Najlepszym strzelcem  turnieju okazał się zawodnik Domu Dziecka w Skopaniu Maciej Stefaniak zdobywca 12 bramek.

Mecz finałowy z trybun obejrzeli Reprezentanci Polski U-21, którzy w Arłamowie przygotowywali  się do czerwcowych Mistrzostw Europy. Następnie odbyło się spotkanie z Reprezentacją. Młodzież miała okazję do rozmowy, przybicia piątki z piłkarzami, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia oraz zdobycia podpisów swoich idoli.

Organizacja turnieju możliwa była dzięki ciężkiej i intensywnej pracy kilku młodych osób, które w sposób bezinteresowny i z pełnym poświęceniem od samego początku realizowały założony plan.

Powyższa impreza mogła odbyć się dzięki  hojności wielu darczyńców i sponsorów, którzy wsparli inicjatywę Fundacji Podaj DOBRO.
Zapłatą jest uśmiech na twarzach dzieci, gdy ich marzenia zostają spełnione."

DSC 0360 Kopiowanie

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.