Misja

Podaj dalej to zasada, którą przyjmujesz i chcesz kierować się w życiu. 

Biblia mówi nam "darmo otrzymaliście - darmo dawajcie" Podaj dalej to dzielenie się tym co otrzymaliśmy od Boga(naszymi talentami, naszą wiedzą, naszym czasem, naszymi sprawnościami, naszymi pieniędzmi) oczywiście nie zapominając o swoich bliskich. Kochać Boga w drugim człowieku. 

Zdarza się nam w sklepie czy urzędzie, że zostaniemy potraktowani uprzejmie i rzeczowo. Jesteśmy zadowoleni. Pierwsza myśl to by się tej osobie odwdzięczyć  - kawą jakimś drobiazgiem a przecież wystarczy PODAĆ otrzymane DOBRO dalej.

 Cel

Zaczęło się od pomocy potrzebującym. Jednak od 2012 roku Fundacja jako główne zadanie stawia sobie wychowanie do wartości a szczególnym staraniem pragnie obejmować wychowanków opuszczających domy dziecka.
Wychowanek pieczy zastępczej, tak jak każdy młody człowiek, przechodzi proces usamodzielniania. W rodzinie, otrzymuje wsparcie materialne(utrzymanie i mieszkanie), niematerialne(wiedza, doświadczenie, kontakty) oraz emocjonalne. Natomiast wychowanek pieczy zastępczej według ustawy z 2011 roku otrzymuje 500 zł miesięcznie w przypadku kontynuowania nauki, na mieszkanie socjalne czeka zazwyczaj 5-10 lat(możliwości lokalowe gminy) a z pozostałymi problemami musi sobie radzić sam. Dlatego naszym celem jest inspirowanie wychowanków jeszcze przed opuszczeniem placówki do podejmowania wysiłku by mogli wzrastać ku dobru oraz towarzyszyć im w zmaganiach z zagadnieniami życia dorosłego po jej opuszczeniu.
Jest to ogromne wyzwanie ponieważ co roku blisko sześć tysięcy wychowanków domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo - wychowawczych osiąga pełnoletność. Liczymy na współpracę z instytucjami zajmującymi się procesem usamodzielnienia, wsparcie wolontariuszy oraz hojność darczyńców i donatorów w realizacji tego trudnego zadania.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.