Poznań 3-4 listopad 2017 r.
"Ekonomia i Komunia to dwa słowa, które współczesna kultura uważa za przeciwstawne."  - powiedział w przesłaniu do przedsiębiorców Ekonomii Komunii papież Franciszek 4 lutego 2017 r.  i zachęcił do podarowania jej wszystkim.
W myśl tego przesłania  Ekonomia Komunii, została zaprezentowana na III Konferencji "Bóg Rodzina Firma Hojność" w Poznaniu 3 listopada 2017 r.

Ekonomia to bezwzględna dziedzina życia a Komunia to coś Boskiego to dzielenie się tym czym Bóg nas obdarza. Komunia dóbr, talentów, zysków zmienia oblicze ekonomii.- to konkluzja jednej z grup warsztatowych konferencji.

Przemówienie Ojca Świętego Franciszka do przedstawicieli projektu "Ekonomii Komunii"
Aula Pawła VI, Sobota, 4 luty 2017


Drodzy bracia i siostry,
jestem zadowolony z możliwości przyjęcia was jako przedstawicieli projektu, którym od dawna jestem naprawdę zainteresowany. Do każdego z was kieruję moje serdeczne pozdrowienie i dziękuję w szczególności koordynatorowi projektu, prof. Luigino Bruniemu, za jego uprzejme słowa. I dziękuję także za świadectwa.

Ekonomia Komunii. Dwa słowa, które współczesna kultura uważa za całkowicie rozłączne a często rozumie je jako przeciwstawne sobie. Natomiast są to dwa słowa, które wy połączyliście, podejmując zaproszenie, które 25 lat temu Chiara Lubich,

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.