aaaaW Bratysławie 8-10 grudnia odbyło się spotkanie Komisji Ekonomii Komunii z 9 krajów Europy(Słowacja, Czech, Węgry, Chorwacja, Bułgaria, Serbia, Słowenia,Rosja, Rumunia). Uczestnicy podzielili się tym, jak Ekonomia Komunii rozwija się w poszczególnych krajach. Ta prezentacja pokazała zróżnicowanie krajów a szczególnie problemy ekonomiczne w krajach byłej Jugosławii, które w latach 90-tych doświadczyły wojny. Zróżnicowanie w możliwościach i potrzebach biednych.

II Szczeciński Zalew Myśli  2009  Sympozjum  „Za darmo nie na darmo. Bezinteresowność, hojność, wspaniałomyślność – o rehabilitację cnót” 

Jestem małżonkiem i mam troje już dorosłych dzieci. Na początku lat siedemdziesiątych poznałem Ruch Focolari, którego duchowość mnie zafascynowała. Włączyłem się do wspólnoty Ruchu razem z rodziną.

Zawodowo jestem inżynierem budownictwa lądowego i od roku 1986 prowadzę firmę COMPLEX PROJEKT wykonującą  projekty dróg i mostów wraz z ich infrastrukturą.

Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z ideą “Ekonomii Komunii”, ta propozycja nowego sposobu prowadzenia firmy spotkała mnie w trudnej ówcześnie sytuacji firmy i zdawała się być szansą zarówno dla mnie, jako formalnego właściciela, ale także dla firmy i ludzi w niej pracujących.

Ekonomia Komunii w praktyce zarządzania przedsiębiorstwem jako przedmiot edukacji biznesowej [1]

Stanisław Grochmal

 1.    WSTĘP

Gdy w roku 1996 Chiara Lubich, założycielka i ówczesny Prezydent Ruchu Focolari, otrzymywała doktorat honoris causa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim za wkład wniesiony w rozwój nauk społecznych poprzez projekt ekonomii komunii, nie przypuszczano, że idea ta w ciągu kolejnych 15 lat zostanie rozpropagowana na całym świecie, będzie przedmiotem badań, tematem konferencji oraz kilkuset prac naukowych a przede wszystkim zostanie wcielona w życie w blisko 800 przedsiębiorstwach na wszystkich kontynentach.

DOM, W KTÓRYM RODZI SIĘ WSPÓLNOTA. RODZINA, SPOŁECZEŃSTWO, KOŚCIÓŁ

BENEDETTO GUI

 DOBRA RELACYJNE – POMIĘDZY ŻYCIEM EKONOMIĄ A ŻYCIEM PRYWATNYM.

BEZ WSPÓLNOTY ŻYCIE NIE MA JAKOŚCI.

Temat, który mam podjąć kieruje nas w nieco inną stronę, ku innemu zagadnieniu, które może się wydawać nie tak bardzo pilne, lecz jest niemniej ważne: czy współczesne sposoby zarządzania ekonomicznego, nawet jeśli dobrze funkcjonują naprawdę służą obywatelom, w ich codziennym życiu, w ich ‘planach życiowych’?

Do miejscowości Križevci w północnej Chorwacji na spotkanie przybyło ok. 300 osób z 10 krajów Europy Wschodniej by podzielić się doświadczeniem budowy zjednoczonego świata. Spotkanie odbyło się w  miasteczku Ruchu Focolari Faro(latarnia). Grupa polska prezentowała doświadczenie  ze zorganizowania w Polsce Spotkania Pedagogów, które odbyło się w dniach 1-3 kwietnia w Trzciance.

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.