W tym roku na prośbę osób spoza pieczy zastępczej zostanie przeprowadzony, oprócz biegu MAM w SOBIE SIŁĘ, bieg RUN4UNITY (Bieg dla jedności) na dwóch dystansach 2 i 5 km..
RUN FOR UNITY to wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodych ludzi z całego świata. Jest ogólnoświatową sztafetą różnych inicjatyw, w której przekazuje się symboliczną pałeczkę. Co roku, równolegle w dziesiątkach miast na całym świecie, organizowane są gry i zabawy sportowe, projekty solidarnościowe i działania na rzecz społeczeństwa lokalnego, skierowane szczególnie do miejsc, w których żyją ludzie zagrożeni wykluczeniem społecznym. 
Organizatorami i protagonistami wydarzeń są Młodzi dla Jedności (Ruchu Focolari), którzy przy realizacji wszystkich działań starają się w praktyce żyć tak zwaną „Złotą regułą”. Zaprasza ona aby zrobić dla innych to co chcielibyśmy aby inni zrobili dla nas. Jest to zasada etyczna obecna w prawie wszystkich religiach i kulturach świata. Według tej zasady Młodzi dla jedności starają się żyć każdego dnia przekonani, że w ten sposób mogą się przyczynić do budowania, po cichu ale efektywnie, świata zjednoczonego żyjącego w pokoju
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.